„Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa:
wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy,
a nie tylko gwiazdy. (. . .)
W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy,
nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba pracować,
i to nie dla siebie, lecz dla innych.”
J. Radziewicz

Skład Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018:

Mikołaj Ogrzywalski – przewodniczący
Mateusz Dworzecki – wiceprzewodniczący
Patryk Górski – sekretarz




Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018:

Anna Zięba
Joanna Rostalska
Iwona Szymańska

Sekcja dekoracyjna:
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Sekcja rozrywkowa:
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dwozecki
Mikołaj Ogrzywalski

Sekcja porządkowa:
Natalia Świerzyńska
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Wolontariat:
Natalia Świerzyńska
Natalia Świstowska
Weronika Burna
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dworzecki
Mikołaj Ogrzywalski
Filip Tobolski
Julia Czerwińska
Amelia Karpisz
Wioletta Karaluch
Wiktoria Soćko


11.03.2018r.



21.03.2018r.

Wiosenny Turniej Sportowy

W środę 21 marca w naszej szkole obchodzony był Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji dwie uczennice klasy 2a gimnazjum (Weronika Burna i Julka Czerwińska) w imieniu Samorządu Uczniowskiego zorganizowały Wiosenny Turniej Sportowy dla klas 0–3 szkoły podstawowej. Uczniowie walczyli między sobą w różnych konkurencjach, było toczenie piłki między pachołkami, bieg na jednej nodze, rzucanie woreczkiem do cel oraz bieg z woreczkiem na głowie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. Gimnazjalistki wręczyły również dyplomy oraz podkreśliły, że nie ważne jest, kto które miejsce zajął – najważniejsze jest to, że wszyscy świetnie się bawili!!!



21.03.2018r.

Pierwszy Dzień Wiosny

Tradycyjnie, Pierwszy Dzień Wiosny w naszej został przywitany konkursem talentów. Każdy uczeń mógł zaprezentować swój talent i tak na scenie mogliśmy podziwiać występy wokalne solistów i zespołów, obejrzeć pokaz taneczny oraz posłuchać poezji. Akademię otworzyli uczniowie klasy 7b: Ola Sadowska i Alan Nizinski „wyczarowali” wiosnę, a Julia Kanska i Klaudia Nowakowska odegrały scenkę pantomimiczną walki wiosny z zimą. Mikołaj Ogrzywalski i Mateusz Dworzecki zadbali o oprawę słowem i wybornie poprowadzili cały konkurs, a Małgosia Sasanka, Agata i Bartek Bogumił o oprawę muzyczną.
Rownież dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na Kreatywną Marzannę: pierwsze miejsce w kagorii indywidualnej zajęła Mają Liwińska, a wśród grup królowała 3b szkoły podstawowej.
Jednym słowem przegoniliśmy zimę z przytupem!



8.03.2018r.

Czym byłby świat bez kobiet?

8 marca – Dzień Kobiet – coroczne święto naszych mam, babć, koleżanek, bliższych i dalszych znajomych . . . jednym słowem wszystkich kobiet.
Chłopcy z samorządu uczniowskiego nie zapomnieli też o paniach pracujących w naszej szkole. Każdej z Nich złożyli najserdeczniejsze życzenia wręczając przy tym piękne czerwone goździki.

Wszystkiego najlepszego!!!



7.03.2018r.

Wybory uzupełniające
do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 22 lutego 2018 roku odbyły się wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. Rywalizacja między dwójką kandydatów była niezwykle zacięta i ostatecznie niewielką ilością głosów zwycięzcą został Patryk Górski z klasy 7a (88 głosów) wyprzedzając ucznia klasy 3b gimnazjum o zaledwie 5 głosów.
Gratulujemy zwycięzcy i życzymy satysfakcji z pracy w samorządzie!



14.02.2018r.

Walentynki

Dzień 14 lutego od wielu już lat kojarzy nam się ze świętem zakochanych. Jest to okazja, aby wręczyć swojej sympatii list, kartkę walentynkową, słodki upominek lub jakąkolwiek inną niespodziankę. Czasem wystarczy tylko miłe słowo, aby na twarzy drugiej osoby zagościł uśmiech.
Uczniowie naszej szkoły również świętowali dziś dzień Świętego Walentego. Od samego rana pracownicy poczty walentynkowej, w których role wcielili się Mikołaj Ogrzywalski i Mateusz Dworzecki, roznosili listy dbając o to, aby każdy znalazł swojego adresata. Podczas długiej przerwy każdy chętny chłopiec miał okazję wręczyć różę walentynkową osobie, której imię znajdowało się na wylosowanym przez niego kwiatku. Zabawę tą wymyśliły i w całości przygotowały uczennice klasy 2a gimnazjum: Weronika Burna, Natalia Świerzyńska, Amelia Karpisz, Julia Gołębiewska i Julia Czerwińska. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, zatem . . . za rok też działamy :)



12.02.2018r.

Wieczór walentynkowy

Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku.
Święto to, które będziemy obchodzili już w najbliższą środę, stało się okazją do zorganizowania w naszej szkole trzeciego już wieczorku poetyckiego. Uczniowie klasy 3a, 4a oraz 7b szkoły podstawowej zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie deklamując wiersze o miłości. A że miłość niejedno ma imię, nie zabrakło utworów opisujących miłość rodziców do dzieci, dzieci do swoich rodziców i dziadków, była nawet bajka o żurawiu i czapli, którzy przez swoje niezdecydowanie ciągle pozostają sami.
W przerwach miedzy występującymi przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mikołaj Ogrzywalski przedstawił kilka ciekawych informacji dotyczących walentynek, tradycji związanych z tym świętem oraz samego Świętego Walentego, który jest patronem nie tylko zakochanych, ale również ludzi cierpiących na choroby umysłowe, nerwowe i epilepsję.
Spotkanie to było kolejną, świetną okazją ne tylko do prezentowania swoich talentów, ale też do wzajemnej integracji oraz dobrego spędzenia czasu wolnego.



8.02.2018r.

Tłusty Czwartek

Dzisiaj tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.
W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Zamiast słoniny lub boczku postawiliśmy jednak na pączki z marmoladą :)
Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.” Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Zadbaliśmy więc o to, aby nikogo nie spotkała przykra niespodzianka :)



6.02.2018r.

Bal karnawałowy
uczniów klas starszych

6 lutego odbył się bal karnawałowy dla klas 4–7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 16:00 największym przebojami. W trakcie zabawy uczniowie mogli skosztować smakołyków w bufecie, o który zadbała pani Kasia Rok, potańczyć w rytm muzyki naszych szkolnych DJ–ów: Małgosi Sasanki, Agaty i Bartka Bogumiłów oraz Michała Kasprzaka lub wziąć udział w zabawach prowadzonych przez szkolnych wodzirejów: przewodniczącego szkoły Mikołaja Ogrzywalskiego i Grzesia Kaczyńskiego. Jak przystało na bal karnawałowy, nie zabrakło oryginalnych i kolorowych kostiumów.
Zapraszamy za rok!



29.01.2018r.

Walentynki 2018


Przypominamy o konieczności przyniesienia ze sobą zgody na udział w wieczorku walentynkowym w dniu 12 lutego.
Wzór zgody rodzica/opiekuna


29.01.2018r.

Ankieta
„Co Ci się w naszej szkole podoba,
co oceniasz negatywnie, jakie zmiany wprowadziłbyś/wprowadziłabyś?
Jak oceniasz swoje relacje
z kolegami ze szkoły, co jest w porządku,
a co wymaga poprawy?”

W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Baniosze przeprowadził wśród uczniów klas 4–7 szkoły podstawowej oraz 2–3 gimnazjum ankietę dotyczącą ich samopoczucia w szkole, tego, co oceniają pozytywnie, a co ich zdaniem wymaga poprawy.
Ankieta została przygotowana w formie elektronicznej (formularz Google) oraz wypełniona online w pracowni komputerowej.
Odpowiedzi ankietowanych zostały następnie przeanalizowane, a z raportem tej analizy można się zapoznać poniżej:
Analiza wyników ankiety



17.01.2018r.

Ankieta
„Jak oceniasz pracę samorządu
uczniowskiego w naszej szkole?”

W styczniu 2018 roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Baniosze wśród uczniów i nauczycieli przeprowadził ankietę na temat pracy i funkcjonowania samorządu w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018.
Obie ankiety zostały przygotowane w formie elektronicznej (formularz Google) oraz wypełnione online w pracowni komputerowej.
Odpowiedzi ankietowanych zostały następnie przeanalizowane, a z raportem tej analizy można się zapoznać poniżej:
Analiza wyników ankiety



9.01.2018r.

Wykonaliśmy zadanie 3! :)

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Baniosze jest odpowiedzialny za prowadzenie jednej z gazetek, znajdującej się na korytarzu, obok biblioteki. Przez cały rok szkolny zamieszczane są tam więc najważniejsze informacje związane z pracą samorządu oraz ogłoszenia na temat wydarzeń przez niego organizowanych.
Poza stałymi elementami dekoracji, na gazetce pojawiają się cyklicznie elementy, związane z danym okresem w roku szkolnym (okres świąteczny, karnawał itp.).
Poniżej przedstawiamy zdjęcia gazetki szkolnej wykonane w kolejnych miesiącach:

Wrzesień 2017


Grudzień 2017


Styczeń 2018



8.01.2018r.

Wieczór Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 8 stycznia odbył się w naszej szkole Wieczór Kolęd i Pastorałek. Celem spotkania, poza intergracją społeczności szkolnej, było przedłużenie atmosfery świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólne śpiewanie kolęd oraz możliwość wysłuchania utworów wykonanych przez naszych kolegów i koleżanki. Tego wieczoru nie zabrakło więc najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, a także wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.
Był to już kolejny wieczorek z cyklu spotkań organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Kolejne – walentynkowe – już w lutym!
Bardzo dziękujemy Pani Wandzie Piotrowskiej za pomoc w organizacji i przygotowanie uczniów do występu.
Dziękujemy również Radzie Rodziców reprezentowanej przez Panią Katarzynę Rok oraz Joannę Zulczyk–Waligórę za słodki i pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania.



7.01.2018r.

Samorząd Uczniowski zaprasza
na Bal Karnawałowy!!!


Przypominamy o konieczności przyniesienia ze sobą zgody na udział w zabawie i na samodzielny powrót do domu.
Wzór zgody rodzica/opiekuna


11.12.2017r.


Przypominamy o konieczności przyniesienia ze sobą zgody na udział w zabawie i na samodzielny powrót do domu.
Wzór zgody rodzica/opiekuna


2.12.2017r.

Nasz Mikołaj waży 99,6kg!!!

W listopadzie nasza szkoła włączyła się do udziału w konkursie „Ile waży Święty Mikołaj”, którego celem jest wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, wypłacającej stypendia dla dzieci i młodzieży w wieku 15–19 lat, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i odznacza się nienaganną postawą moralną.
Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Posłuży on do zważenia Świętego Mikołaja, podczas Orszaku Świętego Mikołaja, który odbędzie się 9 grudnia w Lublinie. Zwycięzcą konkursu zostanie ta grupa, która zbierze monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia.
Przez cały listopad uczniowie klasy 7b zbierali więc wśród swoich kolegów, koleżanek, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziny, przyjaciół i znajomych pieniążki które następnie skrupulatnie segregowali, liczyli i pakowali.


Podczas akcji udało się zebrać w szkole bilon
o łącznej wartości 607,12zł, co daje 60712*1,64g=99567,68g czyli prawie 99,6 kilograma!

W przeliczeniu na jednego ucznia udało nam się zgromadzić
bilon o wadze 295,5 grama.

Teraz czekamy na wyniki konkursu :)

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej poniżej.



23.11.2017r.

Andrzejki 2017

22 listopada w Szkole Podstawowej w Baniosze odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 4–7 oraz 2–3 gimnazjum, której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Tego wieczoru nie zabrakło atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie klasy 3b gimnazjum przygotowali dla uczestników szereg różnorodnych zabaw tanecznych, można było również zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas zabawy karaoke, no i oczywiście sprawdzić, co szykuje nam los w przyszłości. Rodzice dla uczestników przygotowali bufet z przekąskami i napojami.
Zabawa była bardzo udana i wszyscy już z niecierpliwością czekamy na następną.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej poniżej.


14.11.2017r.

Zapraszamy na Andrzejki!!!


Przypominamy o konieczności przyniesienia ze sobą zgody na udział w zabawie i na samodzielny powrót do domu.
Wzór zgody rodzica/opiekuna

Samorząd Uczniowski



13.11.2017r.

Wieczorek Poezji Patriotycznej

W poniedziałek 13 listopada odbył się w naszej szkole wieczorek poezji patriotycznej, na który zaproszeni zostali wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze. W czasie spotkania zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski mieliśmy okazję wysłuchać wierszy o tematyce patriotycznej w wykonaniu: Karola Dąbrowskiego, Oli Sadowskiej, Vanessy Nsofor, Julii Gołębiewskiej, Ani Sałańskiej oraz pani Iwony Szymańskiej. Tego wieczoru nie zabrakło również piosenek patriotycznych, które przygotowały dla nas Zosia Nowak, Karol Dąbrowski oraz uczniowie klasy 5b. Całość - przeplatana pieśniami wykonanymi przez nas wszystkich przy akompaniamencie pana dyrektora Dariusza Słapka.
Był to dla nas wszystkich bardzo dobrze spędzony czas i doskonała okazja, by po raz kolejny uczcić 99. rocznię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz oddać hołd tym wszystkich, którzy o tę niepodległość walczyli.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej poniżej.


30.10.2017r.

Wieczorek Poezji Patriotycznej


Wzór zgody rodzica/opiekuna na udział
w Wieczorku Poezji Patriotycznej

Samorząd Uczniowski



30.10.2017r.

Zbiórka makulatury


Samorząd Uczniowski



28.10.2017r.

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursie
„Ile waży Święty Mikołaj”

Celem konkursu jest wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, z którego wypłacane są stypendia dla wychowanków Fundacji, dzieci i młodzieży w wieku 15–19 lat, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i odznacza się nienaganną postawą moralną.
Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Będzie on zbierany wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego do dnia 1 grudnia 2017 roku włącznie. Zwycięzcą konkursu zostanie ta grupa, która zbierze monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia.

Zachęcamy do udziału w akcji!!!


13.10.2017r.

Plebiscyt z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W październiku Samorząd Uczniowskie Szkoły Podstawowej w Baniosze przeprowadził wśród wszystkich uczniów szkoły plebiscyt, w którym wybierali nauczycieli chrakteryzujących się wybranymi cechami. Po przeprowadzeniu wszystkich ankiet i podliczeniu głosów, w dniu 13 października podczas akademii zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej przewodniczący wraz z wiceprzewodniczącym Samorządu Uczniowskiego oraz dyrektor szkoły wręczyli nagrody w 13 kategoriach: Złota Męczydusza, Złoty Dyrygent, Złoty Pytajnik, Złota Rzepa, Złota Struna, Złota Niewiadoma, Złoty Dyżurny, Złoty Karabinek, Złoty Drapak, Potulny Baranek, Złoty Express, Złote Pióro oraz Złoty Ząbek. Zwycięzcy nauczyciele otrzymali medale z piernika wykonane przez mamę jednego z naszych uczniów.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej poniżej.


11.09.2017r.

Spotkanie Samorządu Uczniowskiego

W środę 11 października odbyło się spotkanie wszystkich uczniów, którzy chcą aktywnie właczyć się w prace Samorządu Uczniowskiego. Głównym celem spotkania był nabór do sekcji samorządu odpowiedzialnych za sprawy organizacyjne, dekoracyjne, porządkowe, rozrywkowe oraz wolontariat.

Skład poszczególnych sekcji:

Sekcja dekoracyjna:
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Sekcja rozrywkowa:
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dwozecki
Mikołaj Ogrzywalski

Sekcja porządkowa:
Natalia Świerzyńska
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka

Wolontariat:
Natalia Świerzyńska
Natalia Świstowska
Weronika Burna
Wiktoria Udenyi
Aleksandra Borowiecka
Julia Bandrowska
Iga Pindelska
Martyna Deneka
Julia Domżałowska
Weronika Adamska
Adrian Parol
Mateusz Dwozecki
Mikołaj Ogrzywalski

Opiekunowie wolotnariatu:
Dorota Adamska
Weronika Pająk–Kruszewska
Marta Bedyńska


27.09.2017r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę 27 września uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej oraz II–III gimnazjum wybierali swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim.

Wyniki wyborów

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Mikołaj Ogrzywalski
119 głosów

Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Mateusz Dworzecki
46 głosów

Sekretarz Samorządu Uczniowskiego
Fryderyk Kaczorek
34 głosy

Darfia Adamska
26 głosów

Agata Bogumił
12 głosów

Gabriel Szymaśki
4 głosy


Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej poniżej.


22.09.2017r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
lista kandydatów

Fryderyk Kaczorek
klasa 7a szkoły podstawowej

Gabriel Szymański
klasa 7b szkoły podstawowej

Daria Adamska
klasa 2a gimnazjum

Agata Bogumił
klasa 2b gimnazjum

Mateusz Dworzecki
klasa 3a gimnazjum

Mikołaj Ogrzywalski
klasa 3b gimnazjum


17.09.2017r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Regulamin wyborów

  1. Do Samorządu Uczniowskiego może kandydować uczeń klasy VII szkoły podstawowej lub II albo III gimnazjum zgłoszony indywidualnie lub przez grupę uczniów (z każdej klasy musi być zgłoszony dokładnie jeden kandydat), który ma:
    a. minimum dobrą ocenę z zachowania za poprzedni rok szkolny;
    b. dobrą frekwencję;
    c. osiąga zadowalające wyniki w nauce.
  2. Kandydat musi mieć poparcie opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
  3. Termin zgłaszania kandydatów mija w piątek 22 września 2017 roku.
  4. Kandydat ma prawo do przeprowadzenia kampanii wyborczej, którą może rozpocząć bezpośrednio po akceptacji swojej kandydatury przez opiekuna SU.
  5. W ramach kampanii wyborczej dopuszcza się:
    a. rozdawanie ulotek;
    b. wywieszanie plakatów na tablicy Samorządu Uczniowskiego oraz w innych miejscach szkoły (po uzgodnieniu z opiekunem SU lub innym nauczycielem);
    c. organizowanie spotkań przedwyborczych w czasie przerw oraz na godzinach wychowawczych za zgodą wychowawcy klasy;
    d. bezpośredniego zaprezentowania swojego programu wyborczego, podczas spotkań na godzinach wychowawczych.
  6. Głosowanie odbędzie się w środę 27 września 2017 roku.
  7. Uprawnieni do głosowania są wszyscy uczniowie klas IV–VII szkoły podstawowej, II–III gimnazjum oraz nauczyciele.
  8. Głosowanie odbywa się w sposób tajny, równy i powszechny poprzez wrzucenie do urny przez uprawnionego do głosowania ucznia lub nauczyciela kartki z zaznaczonym za pomocą krzyżyka nazwiskiem faworyta.
  9. Głos jest nieważny, jeśli karta jest zniszczona lub gdy zaznaczono więcej niż jedno nazwisko.





Administracja i moderacja strony: Anna Zięba Napisz do mnie